10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks


10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks

Ilmselt oled kuulnud kedagi sel teemal rääkimas või isegi mõelnud, et ostaks mõne odavamat sorti poolräämas korteri või maja, “vuntsiks üles” ja müüks kasumiga maha. Niiöelda flipiks. Tundub võrdlemisi lihtne, aga kas ikka on? Muide, flippida saad sa lisaks kinnisvarale ka autosid, mööblit, isegi krüptovaluutat ja kontserdipileteid, põhimõtteliselt kõike, mida saad soodsamalt osta ja kallimalt müüa. Definitsiooni kohaselt kinnisvara flippimine tähendabki objekti soetamist eesmärgiga see kiirelt ja kasumlikult edasi müüa.

On küllalt telesaateid, mis räägivad kinnisvara soetamisest, renoveerimisest ja ka flippimisest. Ja ega keegi ju neid saateid vaataks, kui need poleks meeleolukad ega lõppeks hästi ehk korraliku kasumiga. Kuid, kui oled saanud innustust HGTV-st, siis soovitame pigem valmis olla mõnevõrra teistsuguseks kogemuseks. See aga ei tähenda, et õigesti toimides ja teatavaid nüansse arvestades, ei võiks sa siiski korralikku kasumit teenida.

Niisiis, kinnisvara flippimine võib olla vägagi tulus ettevõtmine, lausa omaette äri, kui seda õigesti teha. Olenemata sellest, kas oled kogenud investor või uustulnuk, võiksid järgmised 10 nõuannet kinnisvara flippimise kohta sulle kasuks tulla.

1. Tee põhjalik turu-uuring

Enne mistahes kinnisvaraprojekti sukeldumist on ülioluline teha põhjalik turu-uuring, et mõista kohalikke kinnisvaratrende, avastada populaarsust koguvad piirkonnad ning saada ülevaade adekvaatsetest hindadest. Uuri, kus on suurim kasvupotentsiaal ja alahinnatud kinnisvara, et objekt igal juhul ka maha müüa ja seejuures ka kasum garanteerida.

2. Koosta flippimiseks realistlik eelarve

Koosta detailne eelarve, mis sisaldab ostuhinda, hinnangulisi renoveerimiskulusid, makse ja muid kulusid, mis on seotud ostu-müügi jt protsessidega. Mitte mingil juhul ära unusta ka puhvrit ettenägematute kulude jaoks. Kui teed flippimist esimesi kordi, küsi kohalikelt ehitajatelt hinnakalkulatsioone.

Mõistagi tuleb sul läbi mõelda ka, kust saada nii objekti soetamiseks kui ka renoveerimiseks ja kõigeks muuks, mida eelarvesse märkisid, raha! Seejuures pole kodulaen kaugeltki ainus võimalus flippimiseks. Võimalustest nagu remondilaen ja ideelaen saad lähemalt lugeda Luminori blogist.

3. Tee koostööd kohaliku maakleriga

Kohalikku turgu tundev kogenud kinnisvaramaakler võib jagada sulle väärtuslikke teadmisi ja aidata leida parimaid pakkumisi. Samuti saab maakler aidata läbi rääkida paremate ostuhindade üle ja mõista kinnisvaratehingute seaduspärasusi. Enamgi veel – kinnisvaramaakler oskab kindlasti märgata ka objekti varjatud puuduseid, mis võivad sinu jaoks ootamatult ja liigagi suuri kulusid kaasa tuua. Hemdeni maakleritel on kahtlemata olemas nii teadmised kui kogemused, et aidata sul leida potentsiaaliga objekte ja neid ka kriitilise pilguga hinnata.

4. Vaata ainult ja ainult suure potentsiaaliga objekte

Mitte kõikide objektide flippimine ei tähenda tasuvat investeeringut. Sama on ka renoveerimisega – mõni töö lisab väärtust oluliselt rohkem kui teine. Kuna eelarve on piiratud, siis pead õige valiku tegema. Meie soovitus on keskenduda uuendustele, mis kinnisvara väärtust oluliselt tõstavad – näiteks kaasaegne köök, moodne vannituba ja uued aknad. Mööda ei pääse ka kõigest sellest, mis tulevase omaniku jaoks elektri- ja soojusenergia kulusid säästab. Kõik muu on lihtsa värskenduskuuriga tehtav.

5. Mõista kohalikke regulatsioone ja õigusakte

Jah, näib esmapilgul ehk ebaoluline, kuid võib hiljem sulle väga palju peavalu põhjustada. Tee endale põhjalikult selgeks kohaliku tasandi nõuded, normid ja määrused. Muu hulgas pööra tähelepanu ka ligipääsetavusele, kõikvõimalikele lubadele ja vajadusel ka muinsuskaitse teemadele. Tänapäeval ei saa sa ilma loata enam isegi õhksoojuspumpa paigaldada, sest tegemist on ehitise tehnosüsteemide muutmisega ehk elamu ümberehitamisega.

6. Palka usaldusväärsed töövõtjad  

On palju töid ja nokitsemisi, millega saad ilmselt ise hakkama. Kui sul on selleks aega, tahtmist ja natuke ka “nuppu”. Internetist leiab ju kõikvõimalikke juhiseid nii blogidest kui youtube-ist. DIY ehk do-it-yourself ehk isetegemist ei soovita me mingil juhul spetsiifilisemate tööde nagu elektri- ja torutööd puhul, kus jällegi võib olla vajalik nii tööde projektide kui ka lubade olemasolu. Rääkimata kvaliteedist ja turvalisusest. Sestap on tähtis kaardistada vajalikud tööd ja pigem ikka otsida teadatuntud spetsialist, kes need ka õigeaegselt ära teeb ning vajadusel ka vastava paberi kaasa annab. Vastasel juhul võib juhtuda, et pead palju uuesti ja ümber tegema, lisaks võib-olla ka erinevate ametitega vaidlema-kooskõlastama ning see toob kaasa tarbetu energia-, aja- ja mõistagi raha kulu.

7. Jälgi hooajalisust

See on selline lihtne soovitus. Kui vähegi võimalik, siis järgi seda, sest mõnikord võib ka kinnisvaraturg olla hooajaline, näiteks teatud aastaajad on aktiivsemad kui teised. Meie regioonis on selleks kevad ja suvi, sest valgust on rohkem, ümbruskond ja aiad kenamad, mis teeb objektid atraktiivsemaks ja ka ostjad aktiivsemaks.

8. Näidis-sisusta

Näidis-sisustamist tehakse Eestis ka juba rohkem. Levinum on see pigem uusarendustes, kuid võimalusel soovitame seda teha ka kinnisvara flippimise korral. Võib-olla saad sisustuse laenutada või kasutada isiklikke esemeid, igal juhul on teada, et hästi, õdusalt ja maitsekalt sisustatud ruumid aitavad ostjal end sinna paremini ette kujutada ning õigustavad ka kõrgema hinna küsimist. Lisaks saad pakkuda ka sisustust hinna sees neile, kes ise ei oska või ei viitsi jännata ja soovivad võtmed-kätte lahendust. Võid kaaluda ka sisekujundaja abi ja isegi virtuaalset sisustamist – kõike ikka selleks, et meelitada rohkemaid huvilisi, pakkuda positiivsemat emotsiooni ka kokkuvõttes oma kinnisvara väärtust kergitada.

9. Määra õige hind

Õige hinna määramine on kiire müügi jaoks ülioluline. Ülehindamine võib põhjustada selle, et objekt jääb kauaks sinu enda ülalpidada. Alahindamine jällegi vähendab sinu kasumit. Konkurentsivõimelise ja atraktiivse hinna määramiseks vii läbi võrdlev turuanalüüs ja jällegi – kaasa maakler.

10. Ära unusta oma objekti turundada

Kasuta potentsiaalsete ostjateni jõudmiseks kõikvõimalikke turunduskanaleid, näiteks kinnisvaraportaale, kinnisvarabüroo/maakleri veebilehte, sotsiaalmeediat ja väiksemates kohtades, miks mitte ka kohalikke ajalehti. Seejuures investeeri kindlasti kvaliteetsetesse fotodesse ja pinguta sorava ning köitva kirjelduse loomisega, mis rõhutab sinu objekti väärtust ja tugevusi ning kõnetab ostjat emotsioonide kaudu. Kaalu ka avatud uste päevade korraldamist.

Kui oled renoveerimisega ühele poole jõudnud, heida pilk ka meie 11 lihtsale soovitusele, kuidas oma kinnisvara kiiremini müüa.


Tutvu ka meie kinnisvarapakkumistega ning ära kõhkle küsimast meie just meie maaklerite tiimilt, sest Hemden on Eesti esimene järelturule spetsialiseerunud kinnisvarabüroo.




Loe lisaks

07.10.2024

Kuidas toimida, kui ostja soovib kinnisvara soetada järelmaksuga?

Kinnisvara müümisel tuleb aeg-ajalt ette, et ostja soovib maksta selle eest järelmaksuga. Paide notar Eve Põtter selgitab Notaritekoja Facebooki lehel avaldatud artiklis, milliseid reegleid tuleb järgida, et kõik laabuks tõrgeteta ja nii ostja kui ka müüja õigused oleksid kaitstud. Niisiis, kuidas toimida, kui teemaks on kinnisvara ost järelmaksuga?

${___('read_more')}
23.09.2024

Kuidas leida sobiv ja hea kinnisvaramaakler?

Kodu ostmine või müümine on võrdlemisi keerukas protsess ja tihtipeale ka üks elu olulisemaid otsuseid – nii emotsionaalses kui ka rahalises mõttes. Kui soovid selle ülesande usaldada professionaalile ja vaagid nüüd endamisi, milline on üks hea kinnisvaramaakler ning mille põhjal tema pädevust ja sobivust hinnata, siis loe edasi.

${___('read_more')}
15.07.2024

Tasub teada: 7 olulist kinnisvara omadust, mida suvel nii müüja kui ostja vaates tähtsaks pidada

Suvi on meie kliimavöötmes kinnisvara müümiseks ja ostmiseks igati hea ja ka aktiivne aeg. Ja polegi otseselt vahet, kas oled parasjagu müüja või ostja rollis – siin on 7 kinnisvara omadust ehk rida nüansse, mida tasub müüjana esile tõsta ja ostjana igal juhul väärtustada. Järgnevad ideed on seega mõtteaineks mõlemile.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: