11 lihtsat viisi, et oma kinnisvara kiiremini müüa


Kui kord juba kord juba müügiplaanis veendunud, soovime mõistagi võimalikult kiiret ja tulusat tehingut, et oma plaanidega edasi liikuda. Seejuures avaldavad kinnisvaratehingute kiirusele mõju mõned tegurid, mida me muuta ei saa – näiteks viimasel ajal palju tähelepanu pälvinud Euribor. Siiski on rida tegevusi, mida omalt poolt ka võrdlemisi keerulistes tingimustes müügiprotsessi hoogustamiseks teha saame. Mis need siis on?

  1. Koristamine! Jah, just nii elementaarne! Miski ei ole ostja jaoks eemaletõukavam kui mustus, räpasus ja ebameeldivad lõhnad. Ajal, mil sinu kodu müügikuulutus on aktiivne, hoolitse selle eest, et seal valitseks pidevalt puhtus. Pööra erilist tähelepanu: töötasapindadele ja kapipealsetele, kodumasinatele (pliidiplaat!) ja kapiustele, vannitoa valamule ja pindadele, segistitele, WC-potile ja vannile või dušinurgale, põrandatele ja riiulitele, akendele nii seest kui väljast, ka kappide sisemustele (jah, mõnikord soovivad kliendid hoiuruumi mahutavuse mõistmiseks sisse piiluda). Kui oled ise elementaarse ära klaarinud, kutsu viimast ja väga olulist lihvi andma professionaalne koristaja. Tulemus on seda väärt! 
  2. Vaata oma kodu (maja puhul ka hoov jm) hoolsa pilguga üle ja tee värskenduskuur värvi või tapeediga seal, kus vaja – see võib muu hulgas aidata ka hinda kergitada! Pane tähele: kui ühele inimesele meeldivad erksad värvid või suured ja kirkad lillemustrid, siis teise jaoks võivad need isegi vastunäidustatud olla. Neutraalsed värvitoonid on seega kindla peale minek, sest nii saab iga ostja ise ette kujutada, kuidas ta üht või teist tuba isikupärasemaks muudaks.
  3. Seega, et ostja saaks sinu kodu enda nägemuse järgi isikupäraseks muuta, võiksid sina selle “umbisikuliseks” muuta. Eemalda kõikjalt (mh külmikult) perepildid ja mälestusesemed (sh laste joonistused ja spordivõistluste auhinnad), lisaks ka poliitilised või usulised sümbolid, mis viitavad justkui sellele, et tegu on sinu territooriumiga. Potentsiaalne ostja soovib vaatama tulles kujutada ette, milline oleks seal tema (pere) elu. Seinal võid fotod asendada neutraalsete maalidega või siis üldse ka naelad eemaldada. Jälgi lihtsalt, et augud saaksid pahteldatud ja viimistletud.
  4. Kõrvalda ka ülearune mööbel ja ebavajalik pudi-padi. Paki kokku ja pane silma alt ära nipsasjakesed, kujukesed, isegi köögi väiketehnika. Hoolitse, et üldine ilme oleks avar ja ruumiküllane, mh vannitoa ning köögi kapi- ja riiulipealsed. Leia koht, kuhu oma varandus müügiprotsessi ajaks ladustada, realiseeri järelturul või tasuta asjade gruppides. 
  5. Kaalu (vajadusel või võimalusel) ka kodu “lavastamist”, mis on laialt kasutatav nipp näiteks USAs. See tähendab teatud sisustuse ja elementide rentimist, et müüdav kodu jätaks jällegi – “umbisikulise” ning samas koduse mulje. See on eriti hea võimalus siis, kui objekt on tegelikult tühi ja seetõttu kõle.
  6. Hoolitse selle eest, et valgus pääseks sisse – lükka külgkardinad akende eest ära ning jälgi, et nii aknad kui ka kardinad oleksid puhtad ja aknakatted kenasti paigas (kardin poleks konksudest lahti või ruloo vildakalt). Paiguta vajadusel ruumidesse (sobivaid) lisavalgusteid ja pane ostja tuleku ajaks kõik tuled põlema (hoolitse, et lambipirnid on terved!).
  7. Esmamulje on kõige tähtsam! Klassika, eks? Hinda võimalikku muljet, mis ostjale välisuksest sisenedes võib jääda ja tee kõik selleks, et mulje oleks avar, kutsuv, puhas. Seega – esik ja koridor on kriitilise tähtsusega! 
  8. Kui kõik on puhastatud ja valmis sätitud, kutsu professionaalne fotograaf. Ikka selline, kes on just kinnisvara suunitlusega. Enamasti on kinnisvaramaakleritel head kontaktid ja nad saavad soovitusi jagada. Meie pakkumiste suurepäraste fotode autor on näiteks Mihkel Seedre. Mida veel võid kaaluda, on teha lisaks ka videotuur! Vihjeks – mida kallim ja eksklusiivsem pakkumine, seda paremini just üks hästi kokku pandud videomaterjal müüki toetab.
  9. Küsi õiget ja õiglast hinda. Mõte, et küll ma hiljem saan summat allapoole korrigeerida kinnisvaraäris väga hästi ei toimi. Miks? Sest sinu pakkumine on turul uus (ja loodetavasti huvitav) ainult üks kord ja kui hind on ebarealistlik, siis scrollitakse üldjuhul sellest lihtsalt üle. Ja pakkumisi on hetkel omajagu. Või siis, kui sa lõpuks ikkagi otsustad hinda langetada võivad ostjad mõelda, et küllap on korteril/majal midagi viga. Võid muidugi proovida kõhutunde ja turu-uuringu baasil ise hinda genereerida, kuid jällegi – päris “paberitega” hindaja saab sulle anda adekvaatse sisendi.
  10. Ole paindlik näitamise aja suhtes! Ostja soovib tulla endale sobival ajal, mis tihtipeale tähendab õhtupoolikuid ja nädalavahetusi. Mõnikord aga hoopis keset tööpäeva või lõunapausi ajal. Soovid müüa, siis pane aeg klappima.
  11. Last but not least - kaasa maakler! Jah, oleme seda mitmeid kordi ka varem hüva nõu kontekstis rõhutanud, kuid seda ikka seetõttu, et oleme selles veendunud! Sul on kindlasti ka muid kohustusi ja väljakutseid, seega miks mitte usaldada müügiprotsessi vedamine asjatundjale, kellel on selleks nii kogemused kui aeg. Või siis – kui usud, et oled hea müügimees, siis vaata meie nooremmaakler Riho soovitusi, kuidas ise kinnisvara müüki korraldada.

Kuidas me kogu loo kokku võtame? Inimeste vajadus oma kodu järele ei ole ju tegelikult kuhugi kadunud ja Euribor on varasemaltki kasvuspurte harrastanud… ja siis taas langenud. Tõesti, laenude kallidus tõmbab nõudlust praegu omajagu koomale, kuid sellele vaatamata leidub turul ka ostusoovi ja -võimalusega ringi uudistajaid. Kes endale, kes välja üürimiseks. Seega täna võidab (ehk müüb) see, kes toimib arukalt ja teeb müügi hoogustamiseks omalt poolt kõik võimaliku.


Kui soovid, aitame sind meeleldi! Tutvu meie tiimiga ja anna endast märku!


Loe lisaks

07.10.2024

Kuidas toimida, kui ostja soovib kinnisvara soetada järelmaksuga?

Kinnisvara müümisel tuleb aeg-ajalt ette, et ostja soovib maksta selle eest järelmaksuga. Paide notar Eve Põtter selgitab Notaritekoja Facebooki lehel avaldatud artiklis, milliseid reegleid tuleb järgida, et kõik laabuks tõrgeteta ja nii ostja kui ka müüja õigused oleksid kaitstud. Niisiis, kuidas toimida, kui teemaks on kinnisvara ost järelmaksuga?

${___('read_more')}
23.09.2024

Kuidas leida sobiv ja hea kinnisvaramaakler?

Kodu ostmine või müümine on võrdlemisi keerukas protsess ja tihtipeale ka üks elu olulisemaid otsuseid – nii emotsionaalses kui ka rahalises mõttes. Kui soovid selle ülesande usaldada professionaalile ja vaagid nüüd endamisi, milline on üks hea kinnisvaramaakler ning mille põhjal tema pädevust ja sobivust hinnata, siis loe edasi.

${___('read_more')}
15.07.2024

Tasub teada: 7 olulist kinnisvara omadust, mida suvel nii müüja kui ostja vaates tähtsaks pidada

Suvi on meie kliimavöötmes kinnisvara müümiseks ja ostmiseks igati hea ja ka aktiivne aeg. Ja polegi otseselt vahet, kas oled parasjagu müüja või ostja rollis – siin on 7 kinnisvara omadust ehk rida nüansse, mida tasub müüjana esile tõsta ja ostjana igal juhul väärtustada. Järgnevad ideed on seega mõtteaineks mõlemile.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: