9 mõjuvat põhjust, miks on mistahes ajahetkel hea kinnisvara osta ja omada


Mitmed minu tuttavad on tunnistanud kahetsust, et kinnisvarasse varem ei investeerinud. Varasema all peetakse enamasti silmas umbes viie kuni seitsme aasta tagust aega. Jah, hinnad on oluliselt kerkinud. Õnneks on kasvanud ka keskmised palgad. Kahjuks nüüd ka inflatsioon ja nii elektri- kui ka soojusenergia.

Kinnisvaraturgudel on tajuda teatud jahtumist. See ei tähenda automaatselt hinnalangust. Pigem seda, et tehinguid tehakse vähem, sest justkui oodatakse midagi. Näiteks krahhi, et siis muu hulgas odavalt kinnisvara soetada. Ennustamine, kas krahh tuleb või mitte, kuulub täna veel esoteerika valdkonda.

Küll aga on finantsasutused laenude andmisel muutunud oluliselt ettevaatlikumaks ja nii on mitmed inimesed, kes veel septembris saanuks kodu ostu laenuga finantseerida, saanud nüüd pangalt eitava vastuse. Tõenäosus, et keeldumiste hulk kasvab, on üpris suur. Paraku on kriiside ja nendega seotud hinnatõusude tagajärjel üksjagu ka neid, kes on sunnitud just laenuga finantseeritud kodu üürikodu vastu vahetama. See tähendab aga, et nõudlus korraliku üürikinnisvara järele liigub kasvavas trendis. Mõelgem sellele.

Ja veel – kuulsin hiljuti ühelt tuttavalt, kuidas ta, suuremat kodu otsides, oli valinud välja kaks sobivat pakkumist ja need osteti tema “nina alt” ära. Väärt kinnisvaral on alati turgu. Ja vähemväärtuslikku saab väärindada. Mõelgem ka sellele.

Järgnevalt toon välja 9 minu jaoks olulist ja mõjuvat põhjust, miks on mistahes ajahetkel hea kinnisvara (osta ja) omada:

 1. Kinnisvara on füüsiline, sõnaotseses mõttes käega katsutav vara, mille väärtus ajas kasvab. Alati. Ka rendihinnad on ajas kasvavad. Lisaks, kinnisvaraturud on alati ka mullidest ja kriisidest taastunud. Mõelge näiteks, kui oleksite saanud, tahtnud, julgenud soetada korteri või maja krooniaja lõpus? Pangalaen oleks tõenäoliselt tagasi makstud ja väärtus mitme-, kui mitte kümnekordne. Oleks… poleks…
 2. Kinnisvara väärtuse kasvamiseks ei pea alati ootama, et aeg oma töö teeks. Sa saad selle väärtust ka ise ning võrdlemisi lihtsalt ja soodsalt kasvatada. Häid ideid selleks leiad meie blogist.
 3. Kinnisvara väärindamine on ka hea äriidee. Kui oled hakkamist täis, kaalu renoveerimist vajava korteri või maja ostmist, anna sellele uus elu ja müü oluliselt kallimalt edasi. Nii teenid tasa oma kulud ja saad kasumi uuesti investeerida, korrates sama tsüklit või ostes oma unistuste kodu. Ammuta inspiratsiooni näiteks HGTV saate Flip or Flop osadest.
 4. Mõnikord võib juhtuda, et kinnisvara enda väärtus ajaga ei kasva. Näiteks kui omanikul ei ole võimalusi, jaksu või huvi selle väärtust hoida. Aga võib-olla asub maja ääretult “magusas” piirkonnas ja ajas mitmekordistub hoopis krundi väärtus? Vahel tasub ka (maja)kastist välja vaadata! 
 5. Investeering kinnisvarasse on oluliselt turvalisem kui näiteks aktsiatesse, fondidesse, krüptorahasse. Ja kinnisvarainvesteeringute tootlus aastas on tõendatult märksa kõrgem kui näiteks aktsiatel. Vähemtähtis pole ka oht, et börsil võid sa hetkega kõik kaotada, kuid kinnisvara on, nagu punktis 1 öeldud – käegakatsutav vara.
 6. Kinnisvara (investeeringuna) on inflatsiooni suhtes resistentne. Seevastu näiteks tootmisega tegelev ettevõte peab kasvava inflatsiooni korral tõstma toodangu hindu või leppima väiksema kasumiga.
 7. Paljude inimeste jaoks on oma kinnisvara justkui ka pensionifond ja kindlustunne vanaduspõlveks. Valdav osa kodulaenudest Eestis on võetud 30 aasta peale. Maksad pangale tagasi ja vahetad suurema elamise väiksema vastu ning lisaks oma kodule on sul ka vaba raha, et näiteks reisida kohtadesse, kuhu alati oled soovinud minna. 

 8. Tulles tagasi kinnisvara kui investeeringu juurde, siis üürikinnisvara toodab sulle ka passiivset ja selgelt prognoositavat ehk stabiilset tulu. Natuke tuleb muidugi aktiivne olla ehk hoolitseda selle eest, et sul oleks usaldusväärne üürnik, teha aeg-ajalt natuke hooldustöid ja hankida hea kindlustus. Regulaarne sissetulek garanteeritud.
 9. Enamgi veel – renditulu eest saad tasuda sellesama üürikinnisvara või siis oma kodu pangalaenu. Võit igal juhul!

Heida pilk ka Hemdeni kinnisvarapakkumistele
Ehk on just nende hulgas sinu tulevane kodu või passiivse tulu allikas.

 • Jaanika Taru, maakler
  kinnisvara järelturu ekspert #1
Loe lisaks

15.07.2024

Tasub teada: 7 olulist kinnisvara omadust, mida suvel nii müüja kui ostja vaates tähtsaks pidada

Suvi on meie kliimavöötmes kinnisvara müümiseks ja ostmiseks igati hea ja ka aktiivne aeg. Ja polegi otseselt vahet, kas oled parasjagu müüja või ostja rollis – siin on 7 kinnisvara omadust ehk rida nüansse, mida tasub müüjana esile tõsta ja ostjana igal juhul väärtustada. Järgnevad ideed on seega mõtteaineks mõlemile.

${___('read_more')}
11.06.2024

10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks

Ilmselt oled kuulnud kedagi sel teemal rääkimas või isegi mõelnud, et ostaks mõne odavamat sorti poolräämas korteri või maja, “vuntsiks üles” ja müüks kasumiga maha. Niiöelda flipiks. Tundub võrdlemisi lihtne, aga kas ikka on?

${___('read_more')}
03.01.2024

Mida silmas pidada, kui ees seisab koduvahetus?

Kui ees seisab koduvahetus, tuleb langetada mitmeid pere rahakotti puudutavaid otsuseid. Kas müüa olemasolev kinnisvara või mitte? Kas müügist saadavast rahast piisab uue ostmiseks? Kas ja kui palju on vaja võtta kodulaenu? Kas omafinantseering on olemas või tuleb otsida lisatagatis? Võimalusi koduvahetuseks on mitmeid. Milline on sobivaim, sõltub paljuski olemasolevatest kohustustest ja varadest.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: