Sügisõhtud õdusaks – milliste nippide abil saavutada kodus maksimaalne hubasus?


Kuumast suvest on saanud jahe ja salapärane sügis ning kätte on jõudnud aeg nautida pimedaid sügisõhtud.

Vaatamata üsna pea vilisema hakkavale tuulele ja harjumatult sagedasemale vihmasajule ei pea sügis tingimata kõle olema. Pimedatel sügisõhtutel omandab interjöör meie heaolu kujundajana märksa olulisema rolli. Kuidas siis lisada koju või miks mitte ka kontorisse hubasust, et sügishooajal end mõnusamalt tunda?  

Esmalt küsi endalt, mis loob sinu jaoks hubase olemise. Millised esemed, elemendid või isegi lõhnad, sest nii palju kui on inimesi, on ju ka arvamusi.

Toome järgnevalt välja mõned mõtted, mida kaaluda.


 • Valgustus
  Jah, valgustusega saab palju muuta. Hetke olukord elektriturul on küll selline, et mida vähem tulesid toas põleb, seda parem. Õnneks loobki hubase olemise just sume, õdus valgus. Võiks isegi öelda, et hämarus. Sestap soovitataksegi soojema alatooniga valgustust, mis on loomulikum kui külm. 
  Hea ja lihtne lahendus on näiteks led-riba, millel saad ise vastavalt meeleolule valgustooni muuta. Miks mitte kasutada köögimööblile süvistatud valgustust või ehk on sul kodus vajaminevad vahendid ja tööriistad olemas, mida saaksid sügisese dekoratsiooni jaoks ära kasutada – vaata näiteks SIIT, kui lihtne!

 • Küünlad
  Küünlad on natuke isegi nagu hubasuse sünonüüm. Kes soovib lõhnaküülaid, kes tavalisi, valikut on küll ja veel. Pane veel näiteks mõnus lounge-musa mängima ja ongi super õdus kombo. 
  Nipp! Aseta küünal peegelalusele või peegli ette – see loob nii hubasust kui lisab ka avarust.

Ja miks mitte valmistada ise endale meelepäraseid küünlaid? See pole kuigi keeruline – vaata SIIT.

 • Vaibad
  Hangi põrandale mõni pehme, soe vaip, kus oleks mõnus niisamagi lesida ja näiteks telekat vaadata. Hea ja kiire lahenduse võid leida kasvõi Facebooki Marketplace-ist või mõnest teisest taaskasutuse grupist (nii toetad ka ringmajandust) või kasuta ära ehituspoodide nädalavahetuste soodustusi vahel isegi kuni 30-40%.

 • Kardinad
  Maast laeni kardinad loovad hubase tunde ja samas aitavad ka kodus sooja hoida. Jah, kvaliteetsed kardinad maksavad omajagu, kuid kui oled sellest juba mõnda aega mõelnud, siis nüüd on aeg need hankida. Lisaks hubasusele pakuvad kardinad ka privaatsust.


 • Seinavärvid ja tapeet
  Seinavärvidega on küll hästi lihtne mängida ja sellega saab igaüks hakkama. Vaata kasvõi siit VIDEOST. Naljaga pooleks – värvi saad vahetada kasvõi iga nädal. Niiet miks mitte katsetada mõne seina näiteks beežiks või muuks sügiseseks soojaks tooniks värvimist. Kui sa pole värvivalikus 100% kindel, siis hea võimalus katsetamiseks on värvitester
  Kui tahad midagi enamat, siis tasuks katsetada näiteks puidust seinapaneele või vahetada tapeeti.

 • Dekoratsioonid
  Too tuppa sügisest inspireeritud taimi või meisterda ise temaatilised dekoratsioonid. Näiteks pane vaasi värvilisi lehti; purki pihlakaid, sammalt, käbisid. Vahvaid sügisdekoratsioonide ideid leiad SIIT.

Kui sul ei ole soovi, aega või vahendeid, et interjööris palju muudatusi teha, siis miks mitte luua lihtsalt üks õdus nurgake, kus on hea näiteks teed juua ja raamatut lugeda.

Naudime sügist ja oleme rõõmsad!

 • Evelyn Erikson, Hemdeni nooremmaakler ja
  kinnisvara järelturu ekspert #1Loe lisaks

11.06.2024

10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks

Ilmselt oled kuulnud kedagi sel teemal rääkimas või isegi mõelnud, et ostaks mõne odavamat sorti poolräämas korteri või maja, “vuntsiks üles” ja müüks kasumiga maha. Niiöelda flipiks. Tundub võrdlemisi lihtne, aga kas ikka on?

${___('read_more')}
03.01.2024

Mida silmas pidada, kui ees seisab koduvahetus?

Kui ees seisab koduvahetus, tuleb langetada mitmeid pere rahakotti puudutavaid otsuseid. Kas müüa olemasolev kinnisvara või mitte? Kas müügist saadavast rahast piisab uue ostmiseks? Kas ja kui palju on vaja võtta kodulaenu? Kas omafinantseering on olemas või tuleb otsida lisatagatis? Võimalusi koduvahetuseks on mitmeid. Milline on sobivaim, sõltub paljuski olemasolevatest kohustustest ja varadest.

${___('read_more')}
10.12.2023

Kui keeruliseks võib osutuda ühe korteri müük?

Kinnisvaratehingute juures ei ole enne midagi kindlat, kui kinnistusraamat seda kinnitab. Lugu räägib sellest, kui keeruliseks kujunes ühe võrdlemisi väikese 2-toalise Tartus asuva  varasemalt hüpoteeklaenuga soetatud korteri müük.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: