10 põhjust, miks eelistada järelturu kinnisvara


Olen olnud ehitus- ja kinnisvaravaldkannaga seotud väga mitmeid aastaid. Seejuures puutunud kokku nii kinnisvara järelturu kui ka uusarendustega. Tööd maaklerina alustasin Arco Varas, kust sain hindamatu kogemuse ja kasulikud õppetunnid. Minu järgmine tiim Skantonis innustas mind aga parimal moel edasi liikuma ja omal käel alustama. Muu hulgas sain mõlemas büroos veendumuse, et just järelturu kinnisvara on mulle kõige südamelähedasem. Kohe räägin, miks.

Uusarendus on uusarendus. Uus on ühest küljest põnev, enamasti ka ilus, kuid järele proovimata ja ka tundmatu. Tundmatuga omakorda võib kaasneda teatav ebakindlus. 3D joonised on köitvad ja müügiaergumendid kõnekad, kuid lõpuks jääb suur osa vastutusest arendaja kanda ja tõstatub palju küsimusi: 

 • Kas ja milline on arendaja varasem kogemus? Kas ta on usaldusväärne ja teab, mida teeb?
 • Kas projekt valmib õigeaegselt või jääb sootuks pooleli?
 • Kas ehituse ja viimistluse kvaliteet vastavad “ostetule”?
 • Mis juhtub hoonega, kui see päriselt kasutusele võetakse ja nii ilmastik kui teised tingimused mõju avaldavad? Kas ka pärast nelja aastaaega on kõik jätkuvalt toimiv?
 • Milliseks kujuneb kinnisvara tegelik turuväärtus?

Aga mitte uusarendustest ei tahtnud ma rääkida. Vaid järelturu kinnisvarast. Sellest, mis mulle südamelähedane. Sest see ei ole lihtsalt kinnsvara – need on päris inimeste päris kodud! Sa saad, mida sa näed. Enamasti. 

Selleks olemegi meie Hemdenis sulle toeks – kui soovid oma senist kodu müüa, sest see on väikseks/suureks jäänud või viib elu uude kohta või siis vastupidi, soovid hoopis leida omale uue kodu, siis kõige kindlam on see teekond just usaldusväärse maakleriga ette võtta. Meie oskame näha juba kasutusel oleva kinnisvara eeliseid ja ka puuduseid ning juhime neile ausalt tähelepanu – mida tasub heas mõttes tähele panna ja esile tõsta ning teisalt, kuidas puuduseid kõrvaldada.


Just seetõttu meeldib meile kinnisvara järelturg – see on aus ja need on päris kodud, millega kaasnevad päris reaktsioonid. Elevus, rõõm ja äratundmine tähendavad, et oleme õiges kohas. Pettumus jällegi, et tegutseme edasi. Need on need emotsioonid, mida me põllu peal seistes ei näe. Ei näe üldjuhul ka siis, kui keegi paberit uurib. Meile meeldib päris ja ehe olek.

Järgnevalt toome mõned meie silmis olulised põhjused, miks võiks eelistada kinnisvara soetamist just järelturult.

 1. Üldjuhul on ehitusvead või valearvestused juba ilmnenud ja ka lahenduse leidnud. Inimene, kellele müüakse paberil täiesti uus korter, ei pruugi tegelikke valukohti ette näha. Tavainimene ei kujuta ette, millised vead võivad ilmneda paari aasta jooksul pärast maja valmimist. Kasvõi näiteks seetõttu, et see ehitati valele pinnasele.
 2. Kodu on juba valmis. Seda saab vaadata, katsuda, sinna saab sisse astuda, kasvõi nuusutada. Pole tarvis projekti jooniste järgi ette kujutada, kuidas miski olema hakkab. Ja puudub ka oht, et ehitus ostjast sõltumatute põhjuste tõttu seisma või venima jääb.
 3. Ehitus- ja siseviimistluskvaliteeti nagu ka kasutatud materjale saab näha ja hinnata. Sama on lugu mõõtudega – nii nagu on, nii täpselt ongi ;) Uurida saab iga nurgatagust, tunnetada ruumi ja kujutada ette, kuhu panna diivan või söögilaud.
 4. Astudes korterisse või majja, mis on olnud kellegi kodu, on võimalus tunda ja tunnetada, kas see on nüüd see kodu, mida mida endale tahaks ja on see ka päriselt koht, kuhu igal õhtul tulla ja hommikul igatusega lahkuda.
 5. Tihtipeale jääb uuele omanikule ka suur osa sisustusest. See on alustuseks väga suur kokkuhoid, sest ainuüksi köögimööbel- ja tehnika on suur kulu. Ajapikku aga on võimalik "kasutatud" asjad uute vastu vahetada.
 6. Ka kodu, mis vajab remonti, on väärtuslik. Väärtus peitub võimaluses võtta see päris asi ja seda enda järgi kohandada. See oleks justkui sama lugu, mida lihtsalt keegi teine edasi jutustab.
 7. Remonti ootava kodu väärtus on mõistagi ka taskukohasem.
 8. Ka naabrid on teada ja tuttavad. Kellegi teise kodu ostes, saab piltlikult öeldes kauba peale ka naabrid. See tähendab, et eelmiselt omanikult saab naabrite kohta uurida. Kui selgub midagi sobimatut, siis on võimalik oma otsust sellest lähtuvalt kaaluda. Midagi, mida päris uues kohas on väga raske ette näha.
 9. Enamasti (kuid mitte alati) on järelturu kinnisvaral olemas kasutusluba – lihtne dokument, mille organiseerimine on tihtipeale kõike muud kui lihtne.
 10.  Rääkides aga maja kui kodu ostust, siis vähetähtsaks ei saa pidada ka haljastuse, sh heki ja viljapuude olemasolu.

Nii, et põhjuseid kodu soetamisel just järelturu kinnisvara eelistada on palju. Miks meile veel järelturg südamelähedane on, seisneb võimaluses liikuda igas Eestimaa paigas. Vahel satume sellistesse kohtadesse, kuhu isegi navi ei tea teed ja kohale tuleb sõita kliendi juhendamisel. See on lahe, ainult, et kütus ei tohi paagist otsa saada.

Meile meeldib olla abiks inimestele, kes päriselt vajavad maakleri abi. Meile meeldib suhelda, olla abivalmid ja rõõmsameelsed. 

Võta meiega ühendust ja leiame sinu kodule ostja ning oleme abiks sulle uue kodu leidmisel!

 • Jaanika Taru, maakler
  kinnisvara järelturu ekspert #1Loe lisaks

15.07.2024

Tasub teada: 7 olulist kinnisvara omadust, mida suvel nii müüja kui ostja vaates tähtsaks pidada

Suvi on meie kliimavöötmes kinnisvara müümiseks ja ostmiseks igati hea ja ka aktiivne aeg. Ja polegi otseselt vahet, kas oled parasjagu müüja või ostja rollis – siin on 7 kinnisvara omadust ehk rida nüansse, mida tasub müüjana esile tõsta ja ostjana igal juhul väärtustada. Järgnevad ideed on seega mõtteaineks mõlemile.

${___('read_more')}
11.06.2024

10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks

Ilmselt oled kuulnud kedagi sel teemal rääkimas või isegi mõelnud, et ostaks mõne odavamat sorti poolräämas korteri või maja, “vuntsiks üles” ja müüks kasumiga maha. Niiöelda flipiks. Tundub võrdlemisi lihtne, aga kas ikka on?

${___('read_more')}
03.01.2024

Mida silmas pidada, kui ees seisab koduvahetus?

Kui ees seisab koduvahetus, tuleb langetada mitmeid pere rahakotti puudutavaid otsuseid. Kas müüa olemasolev kinnisvara või mitte? Kas müügist saadavast rahast piisab uue ostmiseks? Kas ja kui palju on vaja võtta kodulaenu? Kas omafinantseering on olemas või tuleb otsida lisatagatis? Võimalusi koduvahetuseks on mitmeid. Milline on sobivaim, sõltub paljuski olemasolevatest kohustustest ja varadest.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: